WTYCZKA GUTENBERG
|

Wtyczka Gutenberg – po co skoro jest wbudowany edytor blokowy Gutenberg

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem w repozytorium WordPress wtyczkę Gutenberg trochę się zdziwiłem. Po co wtyczka, skoro Gutenberg jest wbudowany w core WordPressa? Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie zaczął szukać odpowiedzi na to pytanie. Znalazłem i chcę się z Tobą tym podzielić.

Bardzo często słyszę, że przy wyborze wtyczki warto patrzeć na oceny i na to kiedy była ostatnio aktualizowana. Nie zgadzam się z tym. Jest to tylko część prawdy. Najlepszym przykładem jest wtyczka Really Simple SSL, która ma bardzo dobre oceny, a jest bez sensu.

Wtyczka Gutenberg – jedna z najgorzej ocenianych w repo

Przyznasz, że szału nie ma ze średnią. Twórcy zawdzięczają to niudanemu debiutowi. Więcej o tym pisałem, w obszernym wpisie o edytorze blokowym Gutenberg.

Wtyczka Gutenberg vs. edytor Gutenberg – różnice

Różnica jest jedna. Wtyczka wyprzedza to co dzieje się w core WordPress. Wiąże się to z tym, że nie jest zalecana do używania na produkcji, czyli na stronach, które odwiedzają normalnie użytkownicy.

Po jej zainstalowaniu dostajemy nawet komunikat, że to wersja beta.

Ja bardzo lubię testować nowości, a najważniejszymi z nich dzielę się w newsletterze.

Dołącz do darmowego kursu Szkoła Gutenberga i poznaj narzędzia, których używam do tworzenia stron internetowych dla klientów


Bycie na liście studentów Szkoły Gutenberga to szereg korzyści.
W newsletterze poruszamy się wokół trzech tematów.

Szkoła Gutenberga


Szkoła Gutenberga [cta - wpis]

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Ad21 sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu newslettera zawierającego treści informacyjnych, marketingowych dotyczących portalu wpziom.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz