biznes online

Przegląd biznesów online #2

Drugi wpis z przeglądem biznesów online stał się faktem. Jeszcze dwa i będę bliski stwierdzenia, że to cykl albo seria. Zapraszam do przeglądu ciekawych rzeczy w świecie biznesów online, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu.

Zapis live na Youtube

Według zaleceń marketingowców lepiej byłoby mieć stałą godzinę i dzień przeglądów, ale to chyba nie na tym etapie, bo teraz to w ogóle się cieszę, że będzie. Tydzień, który minął, to konkretny zapierdol w firmie. Kiedyś bym się ekscytował, teraz wiem, że można lepiej poukładać biznes i pracować mniej, a na pewno nie po 14 godzin, 7 dni w tygodniu. Wiem, że są ludzie, którzy się zachwycają swoją zajętością i w ogóle to takie trendy mieć zapierdol, ale to bardziej powód do zastanowienia się nad modelem biznesowym.

W każdym razie są ludzie na przeciwległym biegunie. Oto przykład.

Owsiana w Małej Wielkiej Firmie

Zerknąłem na Youtube, co u Marka Jankowskiego wjechało, a tam: “Dochód pasywny z e-booków – Justyna Świetlicka”. Nie wiedziałem, kto to jest Justyna Świetlicka, ale tytuł brzmi zajebiście. Pierwszy raz usłyszałem o dochodzie pasywnym dokładnie 13 lat temu. Jestem wielkim fanem… dążenia do niego. Pff.

Okazało się, że Justyna Świetlicka to Owsiana, a taką ksywkę już słyszałem. Pierwszy raz miałem okazję jej słuchać i nie dziwi mnie ani trochę jej sukces – bardzo pozytywna dziewczyna, która powiedziała wiele mądrych zdań.

Tutaj jedno z ciekawych stwierdzeń:

To, że w social mediach obserwuje nas kilkadziesiąt tysięcy osób, jeszcze nic nie znaczy. Obserwujący muszą nas poznać i nam zaufać – dopiero wtedy będą gotowi otworzyć przed nami swoje portfele i coś od nas kupić.

Cały odcinek jest świetny – szczególnie, kiedy się go słucha, odhaczając kolejne zadania i goniąc terminy w firmie. Apropos, to czytam ciekawą książkę “Siła subskrypcji”, o której niżej parę słów.

Tutaj cały odcinek na Youtube:

250 000 PLN w branży dietetyki

Tak kończąc nagłówek to w… 5 dni. Osobiście nie lubię takich tytułów, bo wiem, że aby osiągnąć taki wynik w 5 dni, trzeba pracować na swoją markę latami. Tak brzmi tytuł filmu na kanale MiroBurn, w którym o promocji kursu opowiada Magda Hajkiewicz-Mileniczuk. Magda zrobiła taki wynik właśnie z m.in. z wyżej wspomnianą Owsianą.

Takie to biznesowo – dietetyczne inspiracje dzisiaj w przeglądzie.

Tutaj całość na Youtube:

Ekonomia subskrypcji – ciekawostka

O samej książce “Siła subkrypcji” dodam więcej w najbliższym czasie. Chciałem jednak już teraz podzielić się ciekawostką: biznes subskrypcyjny sięga XVI w., kiedy to twórcy map oferowali swój produkt i wysyłali aktualizacje, kiedy ktoś odkrył coś nowego.

W XVII wieku w Europie sprzedawano gazety w modelu subskrypcyjnym. A wydawać by się mogło, że to świeży temat.

Bądź na bieżąco z kolejnymi przeglądami biznesów online

I lajkuj fan page:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *