Przegląd biznesów online #1

WordPress, biznes online, wirtualna asysta: jeśli interesuje Cię któreś z tych zagadnień, ten przegląd pozwoli Ci być na bieżąco. Wybieram prawdziwe perełki z internetowego gąszczu informacji. Zapraszam na przegląd ostatnich wydarzeń ze świata online.

Awaria MailerLite

Jeden z najpopularniejszych systemów newsletterowych zaliczył awarię. Jeśli ktoś akurat kończył kampanię sprzedażową i był nastawiony na owocny ostatni jej dzień, mógł się srogo rozczarować, że zrobi to bez pomocy newslettera. MailerLite wytłumaczył, że był problem z DNS-ami dostawcy domeny, a więc nie leży to po ich stronie. Cóż, nasuwa się myśl, że nie można być zależnym od jednego systemu i zrobić eksport listy kontaktów do pliku, który można użyć za pomocą każdego innego narzędzia.

Na swoim blogu rolewicz.pl planuję zakup wtyczki Mailster. Jej koszt: 59$. Za jej pomocą maile są wysyłane bezpośrednio z panelu WP, przez zewnętrzny serwer. Jej dodatkową zaletą jest to, że kupując raz, nie ponosimy potem opłat za przekroczenie określonej liczby subskrybentów. Na WPziom pozostaję przy MailerLite i będę testował oba rozwiązania, o czym oczywiście opowiem.

Maciej Kuchnik i jego vlog

Maciej jest WordPress Developerem od ponad dziesięciu lat. To bardzo duży atut – dziś wiele osób uczy różnych rzeczy w internetach, nie mając zaplecza i doświadczenia. Maciej ma ogromny luz w poruszaniu się po WordPress, o czym dotąd można było posłuchać w jego podkaście, a teraz będzie można obejrzeć we vlogu. W pierwszym odcinku mówi o swoich planach, a ich realizację będzie pokazywał od strony technicznej. Najbliższym działaniem jest stworzenie platforma kursowej z autorskimi integracjami, na której inni mogą zamieszczać swoje kursy.

WordPressowy vlog #1

Webinar od WPDESK

Firma WPDesk tworzy integracje do WooCommerce. W ramach spotkania WPTalks można posłuchać o tym, jak sprzedawać przez internet. Rozmowa miała luźny charakter i nie skupiała się na aspektach technicznych, a raczej w ogóle na pomyśle internetowej sprzedaży. Bardzo dobra dla osób początkujących z biznesami w sieci.

Link do live na Facebooku – klik

WordUp w Kaliszu – online

WordUp to spotkania dla wordpressowych maniaków. Dziwne nastały czasy, więc to, co miało odbyć się w Kaliszu, odbyło się online. Tu z kolei wiele mówi się o aspektach technicznych, więc jeśli chcesz się wgryzać w bycie developerem, to miejsce dla Ciebie. WordCampy, WordUpy to świetne wydarzenia! W Kaliszu-online nie mówili, jak przeciągnąć Elementor z lewej do prawej, tylko na przykład o motywie potomnym motywu potomnego, czyli… o motywie – wnuku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie posłuchaj, co działo się na spotkaniu.

WordUp! Kalisz online.

Konferencja VA

To dopiero za kilka dni, ale już teraz daję znać, żeby można było sobie wpisać w kalendarz. Bezpłatna konferencja na temat wirtualnej asysty odbędzie się 20-21 maja. Zapisy otwarte!

Przegląd biznesów online

Dodaj komentarz

Copy link
Powered by Social Snap