biznes online

Przegląd biznesów online #1

WordPress, biznes online, wirtualna asysta: jeśli interesuje Cię któreś z tych zagadnień, ten przegląd pozwoli Ci być na bieżąco. Wybieram prawdziwe perełki z internetowego gąszczu informacji. Zapraszam na przegląd ostatnich wydarzeń ze świata online.

Awaria MailerLite

Jeden z najpopularniejszych systemów newsletterowych zaliczył awarię. Jeśli ktoś akurat kończył kampanię sprzedażową i był nastawiony na owocny ostatni jej dzień, mógł się srogo rozczarować, że zrobi to bez pomocy newslettera. MailerLite wytłumaczył, że był problem z DNS-ami dostawcy domeny, a więc nie leży to po ich stronie. Cóż, nasuwa się myśl, że nie można być zależnym od jednego systemu i zrobić eksport listy kontaktów do pliku, który można użyć za pomocą każdego innego narzędzia.

Na swoim blogu rolewicz.pl planuję zakup wtyczki Mailster. Jej koszt: 59$. Za jej pomocą maile są wysyłane bezpośrednio z panelu WP, przez zewnętrzny serwer. Jej dodatkową zaletą jest to, że kupując raz, nie ponosimy potem opłat za przekroczenie określonej liczby subskrybentów. Na WPziom pozostaję przy MailerLite i będę testował oba rozwiązania, o czym oczywiście opowiem.

Maciej Kuchnik i jego vlog

Maciej jest WordPress Developerem od ponad dziesięciu lat. To bardzo duży atut – dziś wiele osób uczy różnych rzeczy w internetach, nie mając zaplecza i doświadczenia. Maciej ma ogromny luz w poruszaniu się po WordPress, o czym dotąd można było posłuchać w jego podkaście, a teraz będzie można obejrzeć we vlogu. W pierwszym odcinku mówi o swoich planach, a ich realizację będzie pokazywał od strony technicznej. Najbliższym działaniem jest stworzenie platforma kursowej z autorskimi integracjami, na której inni mogą zamieszczać swoje kursy.

Webinar od WPDESK

Firma WPDesk tworzy integracje do WooCommerce. W ramach spotkania WPTalks można posłuchać o tym, jak sprzedawać przez internet. Rozmowa miała luźny charakter i nie skupiała się na aspektach technicznych, a raczej w ogóle na pomyśle internetowej sprzedaży. Bardzo dobra dla osób początkujących z biznesami w sieci.

Link do live na Facebooku – klik

WordUp w Kaliszu – online

WordUp to spotkania dla wordpressowych maniaków. Dziwne nastały czasy, więc to, co miało odbyć się w Kaliszu, odbyło się online. Tu z kolei wiele mówi się o aspektach technicznych, więc jeśli chcesz się wgryzać w bycie developerem, to miejsce dla Ciebie. WordCampy, WordUpy to świetne wydarzenia! W Kaliszu-online nie mówili, jak przeciągnąć Elementor z lewej do prawej, tylko na przykład o motywie potomnym motywu potomnego, czyli… o motywie – wnuku. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie posłuchaj, co działo się na spotkaniu.

Konferencja VA

To dopiero za kilka dni, ale już teraz daję znać, żeby można było sobie wpisać w kalendarz. Bezpłatna konferencja na temat wirtualnej asysty odbędzie się 20-21 maja. Zapisy otwarte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *