Ostatni raz piszę, że tego nie zrobiłem

Minął pierwszy kwartał 2022 roku, a to dobry moment na podsumowanie jak mi idzie w biznesie. Obejrzałem poprzednie przeglądy na YouTube i mówię tam, że to seria o rozwoju dodatkowego biznesu online. Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu tego rozdzielać, bo już zaczyna się zazębiać. Mam tu na myśli to, że WPziomek zaczął generować klientów na usługi Ad21.

Zapierdol w biznesie usługowym

Mając biznes usługowy bardzo łatwo zrobić sobie zapierdol w biznesie. Po prostu obsługujesz kolejnych klientów, zatrudniasz kolejne osoby do współpracy i masz coraz więcej zadań do ogarnięcia w firmie. Indywidualne pomaganie klientom jest świetne. Największym wyzwaniem, a mówiąc wprost wadą tego modelu biznesowego jest to, że nie możemy obsłużyć więcej klientów.

Oczywiście można robić coraz lepsze procesy i procedury, można zwiększać marżę, ale i tak żeby się rozwijać trzeba budować większy zespół.

A ja nie chcę.

Sklep internetowy WPziomka

Jednym ze sposobów na zwiększanie przychodów jest opakowanie swojej wiedzy. Dlatego postanowiłem stworzyć produkty cyfrowe i trochę uproduktowić usługi. Co to oznacza w praktyce? Odpowiedzią jest pierwszy pierwszy produkt w sklepie czyli instalacja strony z Kadence Theme Pro, Kadence Blocks Pro i Kadence Coversions we wskazanym miejscu. Możesz kupić gotowca, dostajesz mailowo instrukcje co trzeba dalej zrobić i ja instaluję Ci wtyczki i motyw pod wskazanym adresem. Przez to, że nie ma tu żadnych indywidualnych ustaleń jest to tanie i szybkie.

Wprowadzenie do sprzedaży w sklepie pierwszej uproduktowionej usługi jest największym wydarzeniem w mojej internetowej działalności, w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku.

Kanał YouTube

Ostatnio (5 dni temu i dziś w nocy) wydarzyły się fajne rzeczy, bo osiągnąłem okrągłe liczby. Odpowiednio: 20 000 wyświetleń i 400 subskrypcji, ale to nie jest najważniejsze. Osoby, które dzięki prowadzeniu tego konału poznaje są niesamowite. Mają swoje zajawki, projekty, biznesy. To niby mały kanał, a już mi przyniósł dużą wartość. To temat na dłuższą wypowiedź, ale już teraz bardzo się cieszę, że Was poznałem. A z niektórymi kontaktujemy się regularnie.

Jak rozwijać kanał YouTube

Więcej automatyzacji i produktów w sklepie

Oglądałem poprzednie podsumowanie i mówię w nim, że zrobiłem jeszcze darmowego i płatnego kursu. Zaplanowałem sobie i dzielę się z Tobą, że ostatni raz piszę że tego nie zrobiłem. Do kolejnego podsumowania za 3 miesiące pracuję nad automatyzacjami, poukładaniem lejków sprzedażowo-marketingowych i płatnymi produktami.

Oczywiście na koniec kilka liczb po trzecim kwartale (6.04.2022).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *