Darmowa poczta firmowa

Firmowa poczta na Gmail za darmo

Poczta elektroniczna dla każdego z nas jest już codziennością. Wiele firm prowadzi swoje biznesy poprzez różne skrzynki i adresy e-mail. Jest to dosyć duże utrudnienie zwłaszcza kiedy mamy ich kilka a nie każda poczta spełnia nasze oczekiwania.

W swojej firmie korzystam z wielu adresów e-mail i znalazłem świetne rozwiązanie na to, żeby korzystać ze swojej domeny firmowej, ale poprzez darmowy Gmail. Gmail to najwygodniejszy i jeden z najbardziej znanych serwisów pocztowych świata, wykorzystywany w celach biznesowych jak i prywatnych. Pokaże Ci jak ułatwić swoją pracę, zorganizować wszystkie wiadomości w jednym miejscu i zadbać o profesjonalny wygląd adresu mailowego swojej firmy.

Gdybym ja wiedział o tej opcji to nie wiem czy bym płacił od kilku lat 30 złotych za Workspace. Bo głównie właśnie z Gmaila korzystam w firmowej poczcie. Z innych narzędzi tak trochę. Natomiast Ty możesz to zrobić za darmo. Możesz odbierać ze wszystkich swoich e-maili w Twoim ulubionym Gmailu.

Jak odbierać pocztę z hostingu przez Gmail?

Na początek zaloguj się na pocztę, na której chcesz odbierać wszystkie swoje email z innych kont. Kliknij Ustawienia > Zobacz wszystkie ustawienia-> Konta i importowanie i teraz chcemy pobierać naszą pocztę z tego maila, który skopiowałem z poczty Roundcube właśnie tutaj do Gmaila. Przejdź do “Sprawdź pocztę na innych kontach” -> Dodaj Konto i tutaj wklejamy nasz adres email i klikamy “Dalej”.

Konfiguracja zewnętrznej skrzynki e-mail w Gmail

Przeważnie konto użytkownika to jest nazwa, czyli mail. Uzupełnij hasło i serwer POP. Jeśli nie znasz tych danych to napisz do swojego hostingu albo jak sobie wpiszesz POP3, nazwa hostingu itd. jak ustawić pocztę, nazwa Twojego hostingu, to prawdopodobnie zrobili już jakiś poradnik na ten temat. Zaznacz: “Pozostaw kopię pobranej wiadomości na serwerze”, “Podczas pobierania zawsze korzystaj z SSL” , “Przychodzące wiadomości oznaczaj etykietą” – możesz sobie etykietę stworzyć na potrzeby tego maila.

Nie zaznaczaj “Archiwizuj wiadomości przychodzące” jeżeli chcesz , żeby były w skrzynce odbiorczej najpierw. Kliknij “Dodaj konto”.

Dodawanie innych adresów e-mial do Gmail

Ustaw możliwość wysyłania z konta firmowego (osoba, która dostanie od Ciebie wiadomość nie otrzyma jej z Gmail’a tylko ze służbowego konta). I tu pojawi Ci się okienko do wpisania informacji o adresie (to co wyświetli się w polu “OD” u naszego odbiorcy) oraz opcja ustawienie jako alias -> dalej.

Poczta w jednym miejscu

Uzupełnij kolejne dane (również możesz otrzymać je od swojej firmy hostingowej) takie jak SMTP czyli wysyłanie z Twojego maila, nazwę użytkownika (e-mail) i hasło, SSL.

Kliknij “Dodaj konto” i w tym momencie otrzymasz potwierdzenie na e-mail. Skopiuj i wklej je w okienko, no i ok, jest to ustawione, więc przejdź do Gmail.

Klikam sobie w Gmail “Odśwież” i mamy dwa adresy e-mail do wyboru. Możesz ustawić domyślny adres e-mail. Masz możliwość teraz zarówno przesyłać wiadomości z Gmaila na inne konto, jak i w drugą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *