Edycja pliku htaccess

Dodawany plik przekracza upload_max_filesize zdefiniowane w php.ini. [Rozwiązanie]

Siemanko. Taka ciekawostka się wydarzyła i pomyślałem, że się z Wami podzielę. Klient kupił w sklepie Kadence Pro, więc chce zainstalować Kadence Blocks Pro, Kadence Pro i Kadence Conversion. Natomiast zobaczcie co się dzieje.

Klikam -> “Wyślij wtyczkę na serwer”, no bo mam ją na dysku, mam Kadence Blocks Pro i ona ma 2 MB, więc stosunkowo niedużo jak na dodawanie plików. No i tutaj dzieje się dziwna rzecz, bo zdefiniowane upload_max_filesize – czyli jak duży może być plik w php.ini. przekracza, wiec nie wiem jaki tam jest – 1 MB – czy bez sensu jakiekolwiek ustawienie. W każdym razie ja nie mam pojęcia jaki klient ma hosting. Nie chcę też klientowi zawracać głowy, żeby teraz pisał, bo jest niedziela wieczorem do hostingu itd. Więc pokażę Ci jak sobie z tym poradzę.

Dodawany plik przekracza upload_max_filesize – regułka w htaccess

Przede wszystkim to chcę edytować .htaccess z poziomu WordPressa. Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa, więc jak to zrobię od razu usuwam stąd wtyczkę, bo takie rzeczy powinno się robić na serwerze, ale ja nie mam dostępu na serwer.

Ok, więc tutaj mam ten plik .htaccess. Tutaj mam wszystkie ważne rzeczy napisane, bo to jest ważny plik na serwerze i można tutaj np. popsuć stronę. No i teraz ja chcę tutaj dodać regułkę, która mi pomoże, więc ja sobie tutaj zacznę pisać z palca. To ogólnie najlepiej zmienić po prostu w hostingu nie przez .htaccess, no ale być może potrzebujesz coś zrobić szybko albo tak jak ja, więc Ci się to przyda. W ogóle informacja, że można .htaccess edytować przez kokpit WordPressa też jest ciekawa. Tutaj możemy przetestować czy się nam WordPress nie wysypie, zanim zapiszemy, więc sprawdźmy.

Jeśli wyświetla Ci się komunikat Dodawany plik przekracza upload_max_filesize – to dodaj kod poniżej do htaccess. W tym filmie pokazuję jak to zrobić

php_value upload_max_filesize 30M

Ok, nie ma żadnych 500, czyli strona będzie po prostu działała. Klikam, żeby to zapisać i teraz spróbuję dodać wtyczkę jeszcze raz -> “Dodaj nową”. No i teraz ponownie wrzucam wtyczkę na serwer. Ok, ponownie mam Kadence Blocks Pro. Klikam-> “Zainstaluj”. Wtyczka jest na serwerze, więc ogarnąłem temat. Nie musiałem do klienta pisać, żeby on pisał do hostingu itd. Natomiast najlepiej to sobie zmienić w ustawieniach Twojego hostingu.

Jeśli masz hosting współdzielony, czyli taki najbardziej podstawowy to i tak na pomocy klienta powinni Ci powiedzieć jak to php.ini zmienić w bardziej cywilizowany sposób. Ja za chwile usuwam tę wtyczkę. A jak Twój hosting Cię denerwuje, to wbijaj do Smarthost, na dole masz link z moim rabatem.
Pracowałem na kilku hostingach i ten jest po prostu spoko. Jeśli nie subskrybujesz kanału to subskrybuj, bo czasem jak pracuję dla klientów to wrzucam takie praktyczne smaczki. Elo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *