Pierwsze pół roku WPziom – niby nic nie zrobiłem, a coś się ruszyło – podsumowanie
Wymyśliłem sobie, że chcę być transparentny i dzielić się wiedzą, a także drogą. Nawet, kiedy nie jestem zadowolony ze swoich działań, tak jak w tym przypadku.
WPziom to dodatkowe zajęcie, a nie biznes online
No i to jest powód albo wytłumaczenie. Na co dzień współpracuję z klientami w ramach swojej firmy, a jeszcze nie mam tak wyskalowanego biznesu, żeby projekty działy się beze mnie. Efekt tego jest taki, że kiedy mam wybór: zrobić coś na WPziomka albo dla klienta, wybieram to drugie.
Duże znaczenie ma zapewne fakt, że bieżące działania skończą się zadowoleniem klienta, zdobyciem lub pogłębieniem zaufania i dalszą współpracą, a także fakturą. W przypadku stworzenia contentu na Youtube lub blog to dopiero sianie i odroczona gratyfikacja.
Wygląd bloga
Strukturę strony zmieniałem kilka razy, co było bezsensowne. Przez to, że mam milion pomysłów i zero projektu graficznego opartego o strategię budowania marki (ale zabrzmiało! :D), to straciłem kupę czasu na tworzenie czegoś, czego prawie nikt nie zobaczy. W końcu postanowiłem, że będę uzupełniał blog treścią, pomimo tego że wiele jest do poprawy w wyglądzie i optymalizacji witryny.
Pozycjonowanie w Google, ruch z wyszukiwarki
Moje pozycjonowanie wygląda tak, że dostarczam Google nieregularną treść, którą może sobie zaindeksować, jeśli zechce. Zdobyłem 4 linki “nofollow” z komentarzy na innych blogach, które nie mają żadnej mocy.
Na bloga od początku roku trafił 19 osób z wyszukiwarki. Bardzo mało, żeby zarabiać pieniądze, ale to ja patrzę na to tak, że to 19 użytkowników, którzy trafili na witrynę za darmo. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet gdybym w najbliższych miesiącach skupił się tylko na optymalizowaniu witryny i wpisów, to i tak ta liczba będzie się zwiększała. Zobaczymy.
Kanał Youtube
To jest rzecz, która dosłownie nie daje mi spać. Budzę się w nocy z myślą, że powinienem więcej nagrywać. Mam zapisanych bardzo dużo tematów, którymi chce się z Tobą podzielić. W tej kwestii nie mam nic więcej do dodania, no może poza filmami na Youtube. Czasem chyba wystarczy gdybym nagrywał rozmowy z klientami, którzy odpowiadają: “Wydawało mi się, że znam WordPress, ale nie miałem o tym pojęcia”.
Zwiększanie zasięgów – kanał Youtube, co zrobię?
Social Media
Tutaj nie ma konkretnej strategii. Jak będę współpracował z Social Media Ninja, to pewnie będzie to bardziej regularne i poukładane, ale póki co nie jest. Skupiam się na planowaniu działań jeśli chodzi o SEO czy content na Youtube. Liczba lajków, obserwujących itp. nie ma dla mnie znaczenia.
Newsletter, Lead Magnet
Tu niestety nic się specjalnego nie zadziało oprócz tego, że umieściłem formularz pod wpisem. Jak się domyślacie, przy takim ruchu nie ma zapierdolu na liście mailingowej.
Plan na newsletter, co zrobię?
Chciałbym podsumowanie robić raz na… no właśnie. Na ile? Zastanawiam się nad zakupem książki: “12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy”, więc może to dobry okres? Myślę, że potem, jak będzie działo się coraz więcej, to już będzie co napisać raz na miesiąc.
Jeśli masz ochotę to daj znać tu lub na privka, co o tym myślisz. Jak często podsumowywać działania w tym projekcie?
Liczba użytkowników na stronie w ogóle
Pomyślałem sobie, że warto wrzucić liczbę użytkowników, która była na stronie od stycznia. Liczba użytkowników to 104.
Ile zarobiłem?
To będzie piękny kawałek podsumowania, ale jeszcze nie w najbliższych tygodniach. Bardzo cieszę się, że w firmie mam tak poukładane, że nie nie muszę mieć ciśnienia na zarobki w WPziomka i mogę skupić się na dawaniu wartości.
Najlepsze
Najwięcej wyświetleń na Youtube
Najwięcej unikalnych odsłon
Dołącz do darmowego kursu Szkoła Gutenberga i poznaj narzędzia, których używam do tworzenia stron internetowych dla klientów
Bycie na liście studentów Szkoły Gutenberga to szereg korzyści.
W newsletterze poruszamy się wokół trzech tematów.
Biznes
Poznasz sposoby na zarabianie pieniędzy dzięki WordPressowi.
Tworzenie stron
Nauczysz się budować strony. Nie potrzebujesz programistów i page builderów.
WordPress
Dowiesz się jak poruszać się swobodnie w świecie WordPressa.