5 powodów żeby używać wordpress

5 sposobów na zarabianie na WordPress

Jeśli szukasz sposobów, aby zacząć zarabiać w Internecie, spójrz przychylnym okiem na WordPress. Znajomość tego systemu zarządzania treścią przyda Ci się przy tworzeniu stron i sklepów internetowych jak i przy regularnym ich obsługiwaniu. Sprawdź, która ścieżka jest dla Ciebie!

Tworzenie stron www

Wygląda to tak, że zgłasza się do Ciebie klient (albo Ty tych klientów poszukujesz) i tworzysz dla niego stronę firmową. Czasem musi ona po prostu być i jej jedynym zadaniem jest to, żeby ktoś zobaczył numer i adres telefonu albo odezwał się przez formularz kontaktowy.

W innych przypadkach witryna www jest bardziej rozbudowana. Trzeba sprowadzić ruch na tę stronę, pozycjonować ją i na bieżąco aktualizować, o czym opowiem przy innej okazji.

Tworzenie sklepów i zarządzanie nimi

To nieco bardziej skomplikowana opcja niż tworzenie stron www. Często produkty w sklepach internetowych mają różne właściwości i warianty zakupu.

Zależnie od Twojego wyboru, zmieniała się cena produktu. Dodatkowo warto by klienci w sklepie internerowym mieli do wyboru kilka wariantów płatności. Płatności kartą czy błyskawicznym przelewem to absolutny must have dobrego sklepu.

Zdarza się, że w sklepach można kupić, a potem wykorzystać voucher. Przeciętny zjadacz chleba nie zwraca na to uwagi, ale ktoś musi wszystko ze sobą spiąć.

Całkiem dużo tych opcji, a o skuteczne ich działanie możesz zadbać, jeśli dostatecznie zgłębisz tworzenie sklepów z pomocą WooCommerce. Dzięki tej wiedzy i umiejętnościom zanalizujesz ruch na stronie klienta, sprawdzisz porzucone koszyki i ocenisz, dlaczego internetowy zakupowicz nie sfinalizował zamówienia. A przy tym zarobisz pieniądze.

Wirtualna asysta na WordPress

Co robią wirtualni asystenci na WordPressie? Zależy od tego, jak bardzo orientują się w tej tematyce.

System zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS) trzeba cały czas aktualizować. Jeśli masz kilka stron na WordPress albo firmę i nie jesteś osobą techniczną, to najlepiej zlecić dbanie o CMS. Będzie sprawniej i taniej, niż naprawianie szkód po ataku przez nieaktualną wtyczkę.

Zakres prac w obszarze obsługi technicznej może być bardzo różny. Wszystko zależy od rozbudowania systemu i ilości wtyczek. Opieka techniczna to nie tylko kliknięcie “aktualizuj”. Cała zabawa zaczyna się, kiedy strona wysypie się po aktualizacji.

Zdarza się, że wirtualna asystentka lub asystent (będę pisał “asystentka”, bo to jednak bardziej popularne, przynajmniej w naszym kraju) zarządza całą stroną bądź tylko treścią na niej. Na przykład copywriter przyśle tekst i trzeba ten tekst sformatować, dodać nagłówki i zrobić całą resztę rzeczy, żeby tekst był napisany zgodnie z zasadami SEO. To cała opieka nad witryną.

Jeśli znasz WordPress, Twoje akcje na rynku wirtualnych asystentek rosną.

WordPress developer

To opcja dla nieco bardziej zaawansowanych graczy. Czym zajmuje się WordPress developer? Przypuśćmy, że Twój klient ma hurtownię i sprzedaje tam produkty. Ma też stronę internetową, a na niej te same produkty i ich stan magazynowy. Chciałby, żeby strona była zintegrowana z programem w hurtowni, bo to znacząco ułatwi mu zarządzanie towarem.

Jeśli więc internauta zrobi zakupy w jego sklepie w sieci, w programie w hurtowni musi się zmniejszyć ilość, a najlepiej, żeby od razu została wystawiona i wysłana do klienta faktura. Taką właśnie integrację robi WordPress developer.

Sprawa zatem jest bardziej skomplikowana i ta osoba zwykle zarabia więcej niż te, które świadczą usługi wymienione wyżej. Chociaż przy e-commerce nie jest to powiedziane, bo jest też kwestia prowizji, umowy i dogadania się.

W ogóle to nie robiłbym tu najlepiej żadnego rankingu zarobków, bo widełki są naprawdę spore.

Szkolenia WordPress

Czyli zarabianie na swojej wiedzy, na przykład robienie kursów i sprzedaż e-booków właśnie przez sklep e-commerce. WordPress jest bardzo popularny, więc wciąż jeszcze jest miejsce dla tych, którzy chcieliby uczyć innych tego systemu.

Bardzo fajna opcja skalowania biznesu. Produkty możesz przygotować dla dziesiątek, setek, tysięcy osób i potem zarabiać na gotowym już od długiego czasu produkcie (choć jeśli o WordPress chodzi, warto pamiętać o aktualizacji kursów i e-booków).

Opcja raczej dla osób, które przeszły przynajmniej jedną z dróg wyżej wymienionych. Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby uczyć innych nie mając praktycznego doświadczenia.

5 sposobów zarabiania na WordPress (video)

Znasz już pięć sposobów na zarabianie pieniędzy na WordPress. Skłaniasz się ku któremuś z nich? A może już zarabiasz dzięki znajomości tego CMS-a? Daj znać!

Dołącz do darmowego kursu Szkoła Gutenberga i poznaj narzędzia, których używam do tworzenia stron internetowych dla klientów


Bycie na liście studentów Szkoły Gutenberga to szereg korzyści.
W newsletterze poruszamy się wokół trzech tematów.

Biznes

Poznasz sposoby na zarabianie pieniędzy dzięki WordPressowi.

Tworzenie stron

Nauczysz się budować strony. Nie potrzebujesz programistów i page builderów.

WordPress

Dowiesz się jak poruszać się swobodnie w świecie WordPressa.

Szkoła Gutenberga


Szkoła Gutenberga [cta - wpis]

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Ad21 sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu newslettera zawierającego treści informacyjnych, marketingowych dotyczących portalu wpziom.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.