Kup kurs online guru

Startujesz z biznesem online? To kup kurs guru branży, po którym Ci się odechce

Interesuję się światem biznesu online od dawna. Wbrew powszechnej opinii, że jest łatwiej niż kiedykolwiek, uważam, że jest trudniej, niż kiedykolwiek. Dlaczego tak uważam? Mnogość narzędzi, mnogość przykładów wspaniałych karier, a przede wszystkim guru swoich branż, którzy robią kursy dla początkujących i tak wszystko komplikują już na samym starcie, że się po prostu odechciewa.

Musisz zrobić to wszystko jeszcze zanim zaczniesz!

Startujesz z biznesem online? To świetnie, masz tu checklistę i odhacz pierdyliard punktów czy jesteś gotowa! Przed chwilą dostałem na skrzynkę mailową pytania, na które powinienem sobie odpowiedzieć przed startem biznesu. Milion zajebiście ważnych pytań, na które po dwóch latach prowadzenia firmy nie znam odpowiedzi. Zastanawiam się jak osoba, która startuje z biznesem ma znać odpowiedzi. No i skąd mam wiedzieć czy umiem teoretycznie przetestować swój pomysł na biznes?

Nie chcę cytować pytań, bo atakowanie kogokolwiek personalnie to słaba zagrywka. Zwracam uwagę jednak na problem, który widzę coraz częściej. Jak patrzę na niektóre produkty dla początkujących, to myślę sobie, że autorom przyświeca taka myśl:

Skomplikuję temat tak mocno, żeby myślała, że bez mojego kursu nie da rady wystartować.

Po kursach online ma być łatwiej i szybciej

Kursy online są wspaniałe. Żyjemy w rewelacyjnych czasach. Każdy może przejść jakąś drogę i opakować ją w kurs online, żeby osoba nabywająca kurs miała łatwiej, nie popełniła tylu błędów i szybciej osiągnęła cele, niż szukając wiedzy w Google.

Zauważyłem jednak tendencję, że osoby, które są kilka lat w biznesie pragną w ten kurs włożyć odpowiedzi na maksymalną ilość pytań… na które nigdy nie wpadłaby osoba, która podchodzi do kursu. Co więcej, znam osobiście kilka osób, które miały zamiar z czymś wystartować, ale po przerobieniu kursu nie działają, bo wiedzą… jak bardzo nie są jeszcze gotowe.

Czy warto korzystać z kursów online?

Zdecydowanie warto, to świetna opcja, żeby dostać skondensowaną wiedzę. Nie tracić godzin na przeszukiwanie Google. Warto jednak zadać sobie pytanie inaczej:

Z jakich kursów warto skorzystać?

Z takich, które rozwiążą Twój problem, żeby przejść krok dalej w swoim biznesie / swojej pasji. Do tych kursów nie zaliczają się takie, które rozwiążą problemy, które same wymyślą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *