Rewolucja w Bing AI: Sztuczna Inteligencja ChatGPT

Rewolucja w Bing AI: Sztuczna Inteligencja ChatGPT

Witaj w rewolucji, która dzieje się na naszych oczach. Będziemy mówić o sztucznej inteligencji, przeglądarce Bing, a także nowej przeglądarce Microsoft – Edge, która zastępuje Internet Explorer. Bing, jako wyszukiwarka, zaczyna się coraz bardziej kojarzyć z AI, podobnie jak kiedyś Google z wyszukiwaniem. Czy Bing wyprzedzi Google? Czas pokaże.

Wprowadzenie do Bing AI i ChatGPT

Aby zacząć korzystać z Bing AI, musisz pobrać przeglądarkę Edge i zalogować się na swoje konto Microsoft. Gdy już to zrobisz, będziesz mógł korzystać z Chatu GPT-4 – silnika, na którym opiera się Bing.

Nowy sposób wyszukiwania informacji

W Bing AI możemy zadawać pytania na czacie, dzięki czemu wyszukiwanie informacji staje się bardziej interaktywne. Możemy pytać o konkretne informacje, a sztuczna inteligencja znajdzie odpowiedź. Bing AI również pokazuje źródła informacji, co może być przydatne jeśli klient szuka informacji o nas i opinii.

Tworzenie obrazów dzięki sztucznej inteligencji

Bing AI pozwala tworzyć obrazy za pomocą sztucznej inteligencji DALL-E. Wystarczy wpisać opis obrazu po angielsku, a sztuczna inteligencja wygeneruje go dla nas. Choć nie zawsze jest idealny, to jednak robi to na tyle dobrze, że możemy wykorzystywać już teraz te grafiki i możemy oczekiwać postępów w tej dziedzinie.

Podsumowania raportów i tłumaczenie

Bing AI może również podsumowywać długie teksty na stronach internetowych. Jest to świetna opcja na wyciągniecie kluczowych informacji z bardzo długiego raportu, którego nie mamy czasu analizować strona po stronie.

Redagowanie i pisanie e-maili

Dzięki Bing AI możemy także redagować teksty, np. pisać e-maile do szefa, w profesjonalnym tonie i formacie. Sztuczna inteligencja ułatwia nam życie, pozwalając na szybsze i sprawniejsze tworzenie tekstów.

Podsumowując, Bing AI i sztuczna inteligencja ChatGPT wprowadzają nowy sposób wyszukiwania informacji, tworzenia obrazów, podsumowywania raportów i redagowania tekstów. Bądźmy uczestnikami tej rewolucji i eksplorujmy te możliwości.

Transkrypcja do Rewolucja w Bing AI

Siemanko. Witam Cię w rewolucji, która się dzieje na naszych oczach. Prawdopodobnie jedna z największych za naszego życia, o ile nie największa. Jeśli chodzi o internet to na pewno, bo będę Ci mówił o sztucznej inteligencji i przeglądarce Bing. Właściwie przeglądarką jest Edge, a Bing to jest wyszukiwarka i jak nam się kojarzy googowanie i Google to właśnie te czasy mijają. Być może mają, bo Google być może podejmie rękawice. Póki co został troszkę w tyle, ponieważ Microsoft wypuścił przeglądarkę, Edge, no już dawno. To jest w ogóle następca Internet Explorer. I tak jak z Internet Explorer śmieliśmy się – te wszystkie memy itd., tak już jeśli chodzi o Bing i sztuczną inteligencję to jest naprawdę grubo, jest pozamiatane i po prostu jestem zszokowany jeśli chodzi o możliwości.

Już Ci właśnie pokazuję wszystko w tym filmie, czyli: jak tworzyć obrazki w Bingu, jak tworzyć maile w Bingu, jak robić podsumowania tego co jest na stronie np. jakiegoś długiego raportu w pdf. albo w ogóle na stronie internetowej.

Jak korzystać z nowego Binga?

Więc co musisz zrobić, żeby w ogóle Binga uruchomić? Ściągnąć Edge, czyli tak jak kiedyś się wpisywało – jeśli ktoś miał komputer Windows – w przeglądarkę: “Chrome”, no to teraz wpisujemy odwrotnie: Edge. Ściągamy. Jeśli pobierzemy albo na Windowsa, albo na Maca, albo na Androida albo na iPhona to możemy korzystać. Musimy się zalogować. Co ciekawe nie można się zalogować kontem Google. Ciekawe czemu? Oczywiście możemy korzystać też na Chrome z Binga, natomiast nie będziemy mieli możliwości AIe to jest bez sensu, tak? Więc tutaj, to jako ciekawostkę Ci pokazuję.

No i tam musisz utworzyć po prostu konto Microsoft, więc podajesz mail, hasło i to się codziennie zmienia. Czasem musisz wpaść na listę oczekujących, ale już prawdopodobnie nie musisz i możesz zaczynać od razu korzystać z Chatu GPT-4, bo już w oparciu o ten silnik działa właśnie Bing i z wyszukiwania informacji po nowemu, czyli tak jak będziemy szukać w najbliższych latach. A może nie? Może tak naprawdę sztuczna inteligencja się nie przyjmie i wrócimy do przeszukiwania 58 stron na naszą frazę kluczową, którą potrzebujemy znaleźć. Wadomix, że tak nie będzie. Wszystko się zmienia i my jesteśmy właśnie tego uczestnikami, więc bądźmy uczestnikami i eksplorujmy te możliwości. No i teraz jesteśmy na czacie.

Czyli tak, odpaliłem Binga, a raczej Edge’a, żeby odpalić Binga. Czyli -> bing.com. Nie mylić z tym Bingiem, wiecie, jak macie małe dzieci to taki Bing jest, czarny też, ale to nie ten. To jest tutaj wyszukiwarka Microsoft Bing. No i możemy zadawać pytanie i to jest tak klasycznie, ale możemy skorzystać z czatu. Już się robi bardziej nowocześnie. Jeśli ja zjadę myszką na dół, to mam wyszukiwarkę, taką tradycyjną. Wiecie, że osoby, które teraz się rodzą i które będą do nas mówiły: tato, dziadku, a dlaczego Ty szukałeś informacji w internecie wpisując coś i potem klikając w kolejne strony, jak mogłeś zapytać czatu? Nie mogłem zapytać czatu, bo nie było synku, wnuczki.

Nowe wyszukiwanie informacji w sieci

Jesteśmy w czacie i tutaj mamy zupełnie nowy interfejs jeśli chodzi o wyszukiwanie informacji w internecie, czyli pogadajmy z czatem o urlopie. Co ciekawe dokończa mi wyrazy, więc mogę nacisnąć TAB i nacisnąć po prostu Enter. Chwilę muszę poczekać na odpowiedź, aż się to przemieli. “Bieszczady to piękne miejsce na wakacje – zgadzam się. Wiele atrakcyjnych miejsc noclegowych np. Bieszczadzki Gościniec Carpatia w miejscowości Smerek”, więc tutaj mamy różnicę pomiędzy ChatemGPT a czatem w Bingu, że mamy już podane źródła po prostu. I co myślę, że będzie istotne, to zbieranie opinii w różnych wiarygodnych miejscach, bo potem nauczymy się pisać tak. I teraz otrzymaliśmy informację, że mamy kilka fajnych miejsc z opiniami i sprawdźmy czy w rzeczywistości te opinie są dobre.

Tutaj mamy 4.5 na 5 gwiazdeczek. Ciekawe czy to są Google, nie Bookingowe, więc to są spoko opinie. Widzę, że tu jest źródło Facebook, więc zobaczymy co się stanie jak będę nie zalogowany do fejsa. No tutaj mamy ocena 5.0(49 opinii) i to jest pierwsza ważna rzecz dla Ciebie, żeby zbierać opinie. Znam mnóstwo fajnych biznesów, które nie zbierają opinii, bo ciągle robią fajne rzeczy dla klientów. No a jeśli będzie sztuczna inteligencja wyszukiwania, a będzie, no to to będzie bardzo ważna sprawa, bo m.in. o te opinie będą pytali użytkownicy, mocno tak podejrzewam.

Jeśli chodzi o czat, to możemy mu zadawać na maksa konkretne pytania. Jeszcze spróbuję tak: i teraz dostaję informację o tej szafce, więc ja kliknę w nowej karcie, żeby tutaj się nie zgubić i mam regał na książki. Tylko, że jest trochę coś nie bardzo, bo ten ma 2 metry, a ja chciałem do 1,80 m. Wszystkie meble są dostępne w IKEA, więc tutaj się troszkę nie zrozumieliśmy Pane czacie.

No ale zapytam czy zmieszczę do Passata? Nie jest pewien, ale pyta mnie czy chce, żeby znalazł informacje? Pewnie, że chcę. Ja jestem tutaj leniwym użytkownikiem czatu i nie będę chodził z miarką teraz na dwór, bo jest zimno. No więc nie znalazł informacji, ale przynajmniej wiem ile ma Passat, jaką wysokość. Prawdopodobnie jeśli podałbym wymiary Passata i podałbym wymiary szafki i zapytał czy mi to wejdzie do środka, to wtedy sztuczna inteligencja by mi odpowiedziała. I tak właśnie trzeba z nią rozmawiać, bo tak jak mówiłem wcześniej, sztuczna inteligencja to jest mądry gość, który nie ma po prostu informacji o naszym życiu, o nas, o Passacie, ale jeśli mu te informacje wszystkie podamy, to on przetworzy.

Generowanie obrazów za pomocą sztucznej inteligencji

Natomiast jest tu jeszcze kilka ciekawych rzeczy, takich jak na przykład obrazy. I tutaj mamy obrazy Bing AI. Spoko, ale mamy też coś takiego jak “Utwórz”. I tutaj zaczyna się magia, bo możemy tworzyć obrazy dzięki sztucznej inteligencji DALL-E. Póki co musimy tutaj rzeczy wpisywać po angielsku, więc jeśli nie znasz angielskiego to wpisujesz sobie tak: DeepL translator i tutaj mamy chyba Microsoft Translator.

Tak, ale my chcemy tu. I to jest bardzo dobry translator. W sumie najlepszy w internecie, tak mi się mocno zdaje. Więc wróćmy do obrazów i napiszmy, że chcemy czerwony samochód w Bieszczadach. Zobaczymy co sztuczna inteligencja na to. No i mamy czerwony samochód w Bieszczadach, tak jak tego oczekiwaliśmy. Jedzie sobie jakiś samochód. Tutaj to są poprzednie obrazki, więc to zdjęcie mi się bardziej podobało. To ja sobie wcześniej generowałem. No i jest czerwony samochód w Bieszczadach. Ok, sprawdźmy jeszcze jedno.

Na przykład: młoda dziewczynka skacząca w kałuży na deszczu, więc sprawdźmy, co dostaliśmy. Ta dziewczynka trochę coś tutaj nie richtich. W to się boję klikać, bo tak strasznie wyglądają. No dobra. O kurcze, trochę jak z horroru. No dobra, widzę, że jeszcze troszkę potrzeba, ale jak byśmy chcieli taką bez twarzy, no to całkiem spoko ta ostatnia, nie? Te twarze są najstraszniejsze.

Bing – podsumowania raportów

Kolejną ciekawą opcją jest to, że możemy robić podsumowania raportów. Jeśli klikniemy tutaj, no to mamy czat i chcemy precyzyjnie tutaj. I nawet Bing podpowiada nam, że chcemy podsumowanie strony. Tylko my byśmy chcieli po polsku.

Nie napiszemy nic mu, że chcemy po polsku, więc zobaczymy co się stanie. To jest jakiś skrót tego raportu, bo cały raport jest bardzo długi, bo oglądałem. Właśnie nie mamy po polsku, więc, przestań odpowiadać. Czyli można sobie nie dość, że przetłumaczyć jakąś stronę, to jeszcze wygenerować podsumowanie z jakichś dłuższych rzeczy? Podsumowanie strony całkiem sensowne kropki. “Typowy globalny użytkownik mediów korzysta średnio z 7,5 różnych platform.” Tutaj możemy pogłębiać to, co ciekawe, nie mieści się jakie są ulubione platformy społecznościowe. Natomiast tutaj mamy jeszcze jedną opcję i jeśli zaznaczymy to, to automatycznie wykrywa to właśnie ta przeglądarecza i pyta czy mamy tutaj wysłać i za chwilę nas zapyta, co chcemy zrobić z tym tekstem i chcemy go wyjaśnić. Więc napiszemy mu dokładnie, żeby wiedział i chcemy, żeby wyjaśnił nam po polsku. Czyli w sumie to po prostu przetłumaczył, no bo tutaj faktycznie nie ma co wyjaśniać.

Sztuczna inteligencja pisze maile służbowe

To co mamy tutaj, to w ogóle redagowanie i możemy napisać maila do szefa, że potrzebujemy urlopu. Więc to jest jak najbardziej profesjonalny ton. Format, no to bardziej adres e-mail, czyli w sumie e-mail.

Długość średnia i tutaj klikam “Generuj” i zobaczymy czy uda się do szefa napisać fajnego maila. Widzę, że to ma sens.

“Szanowny Panie Dyrektorze, zwracam się z prośbą o udzielenie mi urlopu. Chciałbym wziąć urlop od poniedziałku do piątku.”

Nie pisałem chyba że do piątku od poniedziałku. No ale dobra, no bo w sumie powinienem napisać do kiedy. Super, że za mnie pomyślał/a. Sztuczna inteligencja, kim ty jesteś?

“Zrealizowałem wszystkie zadania na czas z wysoką jakością. Otrzymałem również pozytywny feedback od naszych klientów i współpracowników. Jestem pewien, że moja nieobecność nie wpłynie negatywnie na pracę zespołu. Przekazałem wszystkie niezbędne informacje i dokumenty mojemu zastępcy.”

Też o tym nie pomyślałem, ale ktoś pomyślał za mnie.

“Będę również dostępny na mailu i telefonie w razie nagłych sytuacji.”

No tutaj to już bym polemizował czy ktoś by chciał taki urlop, ale rozumiem, że to jest może jakaś pilna sytuacja i dlatego prosimy o ten urlop, a nie jest to takie co nam się należy. “

Bardzo proszę o rozpatrzenie mojej prośby i wyrażenie zgody na urlop. Jest to dla mnie ważna okazja do odpoczynku i regeneracji sił. Z wyrazami szacunku.”

No i ja. Bardzo fajny, ciekawy mail. Więc tutaj ta zakładka robi robotę.

Podsumowania stron konkurencji w Bingu

A szczegółowe informacje to tutaj mamy podobne rzeczy i krótkie podsumowania. Pokażę Ci to na WPziomku. No i tutaj możesz sobie sprawdzać konkurencję. Skąd pochodzi ruch: 99% Polska i jak odwiedzający znaleźli tę witrynę: 75% to wyszukiwarka. To się mniej więcej zgadza. Tutaj inne witryny to trochę bajkopisarstwo, bo tych nie znam 8% i Facebook 8%, więc powiedzmy, że możemy tutaj z przymrużeniem oka to traktować. No i ruch miesięczny to nie. Musiałbym sprawdzić, ale takich dużych spadków nie miałem. Chyba że tutaj był jakiś atak botów i dlatego były takie duże wejścia. To jest bardzo ważne. Tutaj coś jest napisane, że dane są anonimowe i agregowane z usług Microsoft Bing i przeglądarki Edge. Czyli nie mamy za dużo tych danych tak naprawdę, bo umówmy się, że do tej pory nikt tego nie korzystał, chyba że ktoś musiał np. w pracy.

Być może kojarzysz taką stronę, pokażę Ci ją od razu przy okazji. OK. SimilarWeb, jestem tutaj. I tutaj wpisujemy sobie domenę, która musi mieć troszkę wejść: wersow.com, znacie Wersow? :D. Nie pytajcie dlaczego to wpadło do głowy, ale sprawdźmy jak to wygląda. Na pewno sporo użytkowników wchodzi. No i tutaj mamy statystyki odnośnie sklepu internetowego Weroniki, która jest narzeczoną Friza, jeśli nie ogarniasz internetów. I to co nas interesuje to marketing channels. I chodziło mi o tę metrykę, czyli direct to jest 14%, organic, czyli z Googla ponad 30% i social ponad 50%, czyli odesłania z Instagrama i z innych social mediów. Ale to taka ciekawostka. Najważniejsze jest to, że mamy rewolucję, o której będę Wam opowiadał tutaj na kanale, bo wdrażamy u naszych klientów coraz więcej sztucznej inteligencji, żeby szybciej tworzyli content, w różne miejsca.

Podsumowanie PDFów w Bingu

Pokażę Ci jeszcze jedną rzecz. Sprawdźmy jak sobie Bing radzi, jeśli chodzi o podsumowanie PDFów. Tutaj mamy jakiś raport. Poszukałem sobie pierwszy lepszy z brzegu. Ogólnopolskie Badanie Jakości Życia Dzieci i Młodzieży w Polsce. Spoko, 26 stron. Klikam w Binga i będę chciał podsumowanie. Napisz mi podsumowanie, (mogę taba nacisnąć za każdym razem mi pokazuje się podpowiedź) raportu w punktach po polsku. Bardzo ogólne zapytanie i zobaczymy co się wydarzy. I tak jak mówiłem wcześniej, nasza umiejętność będzie polegała na tym, że uczymy się rozmawiać ze sztuczną inteligencją i uczymy się wykorzystywać tę sztuczną inteligencję. To jest w tym momencie bardziej stażysta, który zrobi dla nas research, podsumowanie, który coś gdzieś pomoże zautomatyzować, niż ktoś, kto za nas coś wymyśli. Chociaż często też tak bywa, ale zauważyłem w swojej pracy, że im więcej my danych damy, im więcej wykorzystuje sztuczną inteligencję do tego, żeby właśnie skracała mi jakiś proces, tym lepiej po prostu ona działa. I tak wygląda właśnie podsumowanie tego raportu, ale mam jeszcze kilka ciekawostek jeśli chodzi o moją pracę i bardzo np. szybko teraz czytam maile dzięki temu i oglądam filmy na youtubie. Więcej mogę tego przerobić, bo mam dużo takich różnych zainteresowań i dużo tych informacji też jest. Myślę, że też czujesz przytłoczenie i muszę sobie z tym poradzić. Troszkę lepiej idzie mi troszkę lepiej jest. I tutaj mam podsumowanie w punktach Ocena jakości życia młodzieży.

“Badanie zostało przeprowadzone za pomocą dwóch narzędzi. Badaniem objęto ilu uczniów, więc dużo ważnych informacji. Czynnikiem była płeć dziecka. Im starsi uczniowie, tym więcej czasu spędzają będąc online. Jednocześnie częściej niż pozostali uczniowie zaprzeczają oni występowaniu problemów uzależnienia.”

OK, pewnie byśmy mogli jakoś to pogłębić, natomiast pewnie na 26 stronach nie jest to jakoś mega szczegółowo opisane. Także przetestuj sobie Binga, bo myślę, że warto. Łapie się na tym, że czasem przełączam się na Binga, gdy chcę zrobić jakieś podsumowanie, ale też mam w Chromie troszkę narzędzi, które z ChatemGPT współpracują, więc jeśli jeszcze nie subskrybujesz tego kanału, to zrób to, bo takimi narzędziami będę się tutaj dzielił. Widzimy się w następnym wideo.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *