Jak dodać podcast do YouTube

Jak dodać podcast do YouTube

Siemanko. W tym filmie pokażę Ci jak dodać podcast do YouTube. Już dawno można to zrobić, ale teraz YouTube mocno otwiera się na podcasterów i zachęca na landingu mówiąc, że 80% wideo znajduje się na platformie YouTube. I to jest prawda, że bardzo warto robić podcast na YouTubie, nawet jeśli nie było do tego specjalnych zakładek, a teraz są.

Ja właśnie będę dodawał mój podcast, więc wchodzę tutaj po prawej w “YouTube Studio”, klikam swój kanał, po prostu, klikam w treści. No i tutaj mam podcasty. Ja tu jeszcze nic nie mam, więc mogę stworzyć nowy podcast, ale i tak tworzę playlistę tutaj. Więc w związku z tym przechodzę do playlisty, bo ja już mam gotowy podcast.

No i teraz: “O biznesie na WordPressie [Podcast]” i tutaj: “Ustaw jako podcast”, więc jeśli masz już na YouTube swój podcast, to robisz w ten sposób, jeśli nie to tworzysz nowy. No i i tak tutaj musimy dodać opis i przesłać kwadratowy obrazeczek. Więc ja sobie wezmę okładkę podcastu ze Spreakera. Tutaj mam przygotowaną, tak wygląda. Zapisze sobie.

Ustawienia podcastów na YouTube

Skopiuję również opis, kopiuj, wklej. Tutaj mogłoby jakieś Call-to-action jeszcze być, ale to później o tym pomyślimy. Ok, mam kwadratową okładkę, więc wszystko uzupełniłem. Oczywiście chcę, żeby podcast był publiczny i ustawione jako podcast.

Tutaj w podcastach mam swoje wszystkie odcinki, tu mogę sobie zmienić opis. No i mam też ręcznie posortowane w YouTube, a mogę sobie zmienić od daty opublikowania – tak bym raczej chciał żeby było. Zobaczymy jak to wygląda na kanale, więc ja sobie tutaj wejdę na swój kanał z zewnątrz. No i w plylistach jest dopiero jest: “O biznesie na WordPressie [Podcast]” i mamy po kolei tutaj tak jak ja sobie dodawałem, więc tu akurat w kolejności wszystko fajnie się pokazuje.

Jak zrobić audiogram do podcastu

No i teraz jako ciekawostkę powiem Ci jak zrobić jeszcze taką wizualizację. Wchodzisz w apkę, która się nazywa: headliner.app i tutaj możesz za darmo sobie coś takiego stworzyć. Oczywiście są limity na godziny w miesiącu. Jeśli chcesz żebyśmy Ci pomogli w podcaście to też jest taka opcja, bo razem z moim zespołem tworzymy podcasty, robimy wizualizacje tych podcastów i też robimy redystrybucję treści, więc zamieniamy podcast na blogi, czyli wpisy blogowe, grafiki.

Więc napisz: hejka@wpziom.pl i pogadamy czy możemy Ci pomóc. To tyle w tym filmie. Jeśli Ci się podobało to subskrybuj i widzimy się w kolejnym. Elo.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *