||

Szybkie tworzenie prezentacji z AI – najlepsze narzędzia

Prezentacja gotowa w minutę – jak pomaga nam sztuczna inteligencja

Dawno temu, przed wejściem na rynek narzędzi AI, proces tworzenia prezentacji było dość żmudnym i czasochłonnym zajęciem – zwłaszcza gdy chcieliśmy, aby były profesjonalne, dopracowane w każdym calu i przede wszystkim – trafiały do naszej grupy odbiorców. Na szczęście mamy koniec 2024 roku i możemy korzystać w pełni z dobrodziejstw sztucznej inteligencji 😀 Dlatego jeśli tworzysz content do internetu tak jak ja i szukasz sposobu na jego ciekawe zaprezentowanie, na pewno zainteresują Cię te trzy narzędzia do tworzenia prezentacji z pomocą AI. Sam korzystam z nich coraz częściej i jestem mega podekscytowany tym, jak AI zmienia oblicze biznesu i pomaga nam uwolnić czas. W dodatku wciąż mamy do dyspozycji aplikacje, które mają wersje darmowe. Zdecydowanie jednak warto zainwestować w narzędzia AI i traktować je jako inwestycję.

Automatyczne generowanie slajdów z Gamma App

Pierwszym narzędziem jest Gamma App – darmowe (na chwilę publikowania tego posta ;)), które oferuje właściwie automatyczne generowanie prezentacji na podstawie promptu. Mamy tutaj też opcję wklejenia pliku lub przesłania bezpośrednio adresu URL.

opcje w Gamma App
Opcje tworzenia prezentacji w Gamma App

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie projektu od zera, pamiętaj o dopracowaniu swojego zapytania. Nie od dziś wiadomo, że słaby prompt = słaby wynik ; ) Żeby moje prezentacje były jak najbardziej zgodne z moimi wartościami i tym, co chcę przekazać, dostarczam sztucznej inteligencji (zazwyczaj korzystam z Claude) jak najwięcej informacji o mojej firmie. W zasadzie nigdy nie korzystam w 100 procentach z gotowców – ale Gamma App pozwala fajnie urozmaicić treści tekstowe o ciekawe diagramy, wykresy czy przyciągające uwagę infografiki. Wszystko zależy od Twojego podejścia i biznesu – ale na pewno warto spróbować ; )

Zalety narzędzia Gamma App

logo Gamma App

Automatyzacja tworzenia projektu graficznego

Dzięki apce przekształcisz surowy tekst lub inne materiały w gotowe do opublikowania slajdy. Program na podstawie promptu stworzy dla Ciebie prezentację w oparciu o Twoje potrzebyNarzędzie do tworzenia scenariuszy automatyzacji

logo Gamma App

Mnóstwo szablonów do wyboru

Gamma oferuje predefiniowane style, które można dostosować do swoich potrzeb – od klasycznego układu jak w PowerPoint po bardziej kreatywne układy.

logo Gamma App

Łatwość edycji

Gotowy template z treścią możesz spersonalizować pod swoją markę – dodając kolory identyfikacji wizualnej, zmieniając font czy dodając kolejne elementy. To narzędzie jest bardzo elastyczne – dlatego tak je lubię!

Napkin AI do wizualizacji treści prezentacji

Jeśli umiejętności graficzne nie są Twoją mocną stroną, mam dla Ciebie kolejne fajne narzędzie, które pomaga mi w pracy nad contentemNapkin AI, które pozwala przekształcać treści z konspektu w diagramy lub infografiki. Jest mega uniwersalne – wygenerujesz tutaj też mapy myśli, których ręczne tworzenie zajęłoby zdecydowanie więcej czasu. Jeśli pomyślimy trochę szerzej – można je też wykorzystać przy tworzeniu… sekcji na strony internetowe! Przypuśćmy, że chcesz przekonać użytkowników swojej strony do tego, że warto kupić kurs. To narzędzie oparte na sztucznej inteligencji pomoże w ułożeniu poszczególnych elementów.

Przykład:

  • Wprowadzasz listę punktów, takich jak „dostęp do sesji na żywo” czy „kompleksowe wsparcie techniczne”.
  • Napkin AI generuje diagram, w którym ikony i wizualizacje automatycznie ilustrują te punkty.
  • Jeśli potrzebujesz, możesz łatwo edytować poszczególne elementy, zmieniając kolory, fonty lub dodając nowe treści.

Napkin AI jest dostępny w tej chwili za darmo, w wersji beta – więc niektóre funkcje są nieco ograniczone, ale już to, co oferuje wygląda bardzo obiecująco ; )

diagram stworzony w napkin ai
możliwości napkin ai

Zalety narzędzia Napkin AI

logo napkin ai

Tworzenie wizualizacji

Wystarczy wprowadzić tekst, a Napkin automatycznie wygeneruje schematy, wykresy, które są w pełni edytowalne. Sprawdzi się w przypadku osób, które chcą wyróżnić swoje prezentacje atrakcyjnymi grafikami i ułatwić odbiorcom zrozumienie prezentowanych treści.

logo napkin ai

Eksport danych

Dzięki tej funkcji możesz wykorzystać do pracy inne narzędzia. Wystarczy pobrać grafiki w formacie .PNG, .SVG czy .PDF – możesz pracować z nim dalej np. w Canvie. Proste i genialne!

Canva – najpopularniejszy kreator prezentacji

Myślę, że Canvę zna już prawie każdy, kto działa w sieci ; ) To właśnie od niej mnóstwo początkujących biznesów zaczęło przygodę z tworzeniem treści do internetu – widzieliśmy to zwłaszcza w okresie pandemii. Nic dziwnego – Canva jest tak uniwersalnym i intuicyjnym narzędziem, że właściwie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Stworzymy tu rolki na Instagram, grafiki na Facebooka, reelsy, stories i wiele innych, w tym również mnóstwo szablonów do projektowania prezentacji.

To właśnie Canvy używam do ich przygotowywania – czy to do moich kursów, live’ów czy projektów dla klientów. Teraz dzięki wykorzystaniu narzędzi AI robię to bardziej efektywnie. W dodatku sama Canva korzysta również z rozwiązań oferujących AI – pomyśl więc, jak może się skrócić proces tworzenia contentu i ile przez to zyskasz : )

Jeśli interesuje Cię temat łączenia powszechnie stosowanych narzędzi z możliwościami sztucznej inteligencji, wbijaj na YouTube – poniżej dwa filmiki o tym, jak używać Canva AI i jak zautomatyzować tworzenie grafik. Morze możliwości!

Canva posiada funkcję sztucznej inteligencji, która pozwala na tworzenie zaawansowanych grafik.

Turbo połączenie: Canva + ChatGPT + Google Sheets ; )

Tworzenie i recykling treści to właściwie już w konieczność, zwłaszcza w biznesach opartych na usługach. Warto więc ten proces usprawniać, żeby być o krok przed konkurencją ; ) Niezależnie od tego, czy wykorzystasz Canvę, Napkin AI czy jakiekolwiek inne rozwiązanie – na pewno zaangażowanie Twoich odbiorców wzrośnie. Poza tym, jeśli tworzysz strony internetowe tak jak ja, umiejętność korzystania z AI i łączenia funkcjonalności aplikacji jest świetnym skillem, którym możesz się wyróżnić. Pamiętaj tylko, że sztuczna inteligencja nie zrobi za Ciebie całej roboty ; ) Warto przyłożyć się do tego, aby prezentacje oparte na AI były wartościowe i spersonalizowane. W końcu kto opowie o Twoim biznesie lepiej, jeśli nie Ty? ; )

Żyjemy w świetnych czasach – nawet mimo braku specjalistycznych umiejętności graficznych, możemy stworzyć treść, która wniesie mnóstwo wartości do Twojego biznesu – lub biznesu Twojego klienta. Z takim pozytywnym przekazem Cię zostawiam i chętnie dowiem się, co fajnego udało Ci się stworzyć : )

Do następnego, elo!

Dołącz do darmowego kursu Szkoła Gutenberga i poznaj narzędzia, których używam do tworzenia stron internetowych dla klientów


Bycie na liście studentów Szkoły Gutenberga to szereg korzyści.
W newsletterze poruszamy się wokół trzech tematów.

Biznes

Poznasz sposoby na zarabianie pieniędzy dzięki WordPressowi.

Tworzenie stron

Nauczysz się budować strony. Nie potrzebujesz programistów i page builderów.

WordPress

Dowiesz się jak poruszać się swobodnie w świecie WordPressa.

Szkoła Gutenberga


Szkoła Gutenberga [cta - wpis]

Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Ad21 sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu newslettera zawierającego treści informacyjnych, marketingowych dotyczących portalu wpziom.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.